odkaz na uvod

U Svatého Jána 3609, Havlíčkův Brod, 58001 / tel. +420 569 421 404

Docházkové a přístupové systémy

Přístupový systém

Přístupový systém slouží pro kontrolu vstupů do kanceláří,části objektů, pater domu atd... Každému uživateli může nastavit práva kam může nebo nemůže.

Jak to funguje v praxi
Každý váš zaměstnanec dostane čip nebo vstupní kartu na kterém je vyraženo ID - identifikační číslo karty nebo čipu. Je to kvůli záměně mezi zaměstnaci a hlavně kvůli identifikaci v systému a softwaru takže každý zaměstnanec má čip, kartu se svým unikátním ID. V systému nemůžou být dva stejné čipy, prakticky to ani nejde a systém to ani nepovolí. Pokud zaměstnanec bude chtít otevřít dveře a bude mít právo je otevřít, přiloží kartu,čip ke čtečce která je umístěna vedle dveří. Čtečka akustickým signálem poví že můžeme vstoupit a odblokuje zámek na dveřích. O tomto vstupu se také zaznamená informace, která lze v budoucnu vyčíst kdy a kdo dveře otvíral a jestli měl právo je otevřít nebo ne. Karty a čipy lze lechce potisknout.

Realizace
Hlavním "mozkem" celého systému je ústředna, ta řídí všechny akce. Podružné části systému už ovládají aktuální čtečky a dveře.
To znamená:
U každých dveří musí být čtečka a elektro zámek ve dveřích, které jsou připojeny k podružné části ústředny takzvanému kontroléru ten pak musí být spojen s ústřednou.


Přístupová karta

Bezkontaktní čtečka

Přístupový čip

Přístupová klávesnice