odkaz na uvod

U Svatého Jána 3609, Havlíčkův Brod, 58001 / tel. +420 569 421 404

Česko-slovenské satelitní platformy CS Link a Skylink informují o připravované změně parametrů vysílání, ke které dojde počátkem roku 2012. Tato zpráva je určena odborné veřejnosti.

Důvody pro změnu parametrů

Satelitní vysílání se neustále vyvíjí. Přibývají nové programy, rozšiřuje se nabídka HDTV, končí smluvní vztahy se satelitními společnostmi atp. Pokud chce satelitní platforma držet krok s tímto vývojem, musí čas od času udělat významnější změnu vysílacích parametrů. S každou změnou bývá spojena potřeba přeladit satelitní přijímač. Abychom četnost přelaďování minimalizovali, spojili jsme několik potřebných změn do jednoho časového okamžiku.

Změny z pohledu jednotlivých satelitních frekvencí/transpondérů

1. V nedávné minulosti byla zprovozněna nová frekvence 11 836 MHz, na které vysílají slovenské televizní stanice. Jedná se o cílový stav, proto je možno tuto frekvenci naladit již nyní.

2. Dne 1. 2. 2012 dojde k přechodu frekvence 11 797 MHz na modulaci DVB-S2. Kapacita tohoto transpondéru se tak zvýší z 38 Mbps na 60 Mbps. Signál na tento transpondér bude nově vysílán z Prahy-Barrandova.

3. Dne 1. 2. 2012 dojde na frekvenci 11 876 MHz ke změně FEC na 5/6. Kapacita transpondéru se zvýší z 38 Mbps na 42 Mbps.

4. Původní frekvence 12 565 MHz a 11 992 MHz nebudou nadále využívány. Jejich vysílání bude ukončeno několik týdnů po výše uvedených změnách.

Změny z pohledu jednotlivých programů

Se změnami frekvencí souvisí přesun řady programů z jedné frekvence na druhou. V následujících tabulkách jsou uvedeny parametry frekvencí/transpondérů a vyznačeny televizní programy, kterých se změny týkají.

Doplňující informace

Distribuce programu Nova bude shodná pro zákazníky CS Linku i Skylinku (frekvence 12 070 MHz).

Od 1. 2. 2012 budou moci zákazníci Skylinku s kartou Irdeto/ICE využívat pro příjem programu Eurosport orbitální pozici 23,5°E (frekvence 11 876 MHz).

Koho se změna parametrů vysílání týká

1. Zákazníků s neplacenou nabídkou ve standardním rozlišení obrazu (SD)

CS Link: Prima COOL, STV 1, STV 2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, TV Patriot, Fashion TV, TV 8, CETV

Skylink: Nova, Prima COOL, STV 1, STV 2, Markíza, Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, TV Patriot, Fashion TV, TV 8, CETV

Přeladění je možno provést již nyní.

2. Zákazníků s neplacenou nabídkou ve vysokém rozlišení obrazu (HD)

CS Linku: Nova HD, Prima HD

Skylinku: Nova HD

Přeladění bude možné až 1. 2. 2012.

3. Zákazníků s placenou nabídkou

Přeladění bude možné až 1. 2. 2012.

Co je třeba udělat

Na našem trhu je celá řada různých satelitních přijímačů. Některé z nich dokážou na změnu parametrů reagovat automaticky a vyžadují jen minimální zásah uživatele. Většina přijímačů však vyžaduje manuální nebo poloautomatické přeladění. Je nutno postupovat podle jejich manuálu a parametry nastavit podle TABULKY č. 2.

Věříme, že odborná veřejnost i naši zákazníci přijmou připravované změny s pochopením.